Czas pandemii paradoksalnie sprzyja remontom. Jak zauważa Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments, jesienią i wiosną mieliśmy wyraźny, remontowy boom
W najnowszym raporcie DHL ocenił wpływ pandemii Covid-19 na stopień globalizacji. Według raportu ilość informacji przesyłanych na całym świecie wraca do stanu sprzed pandemii, ale przepływ ludności nadal spada. Według ONZ liczba osób podróżujących za granicę ma spaść w 2020 roku nawet o 70 procent.
Pandemia koronawirusa sprawiła, że 39 proc. firm w Polsce zamierza w 2020 roku zainwestować mniej niż pierwotnie planowano. Mimo Covid-19 ponad połowa polskich przedsiębiorstw (56 proc.) utrzymuje jednak swoje plany inwestycyjne na zasadniczo niezmienionym poziomie, co jest wynikiem lepszym od średniej unijnej, wynika z V edycji Badania Inwestycji Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EIBIS).
Według raportu Atradius, branża budowlana doświadczyła znacznych opóźnień w płatnościach. Ponad 43 proc. respondentów zwróciło uwagę na negatywny wpływ kryzysu gospodarczego na przepływy pieniężne.
Polskie płace szybciej nadrabiają zaległości pod względem średniego wynagrodzenia brutto w Europie, ale osiągnięcie średniego poziomu zarobków w UE zajmuje nam jeszcze 18 lat - wynika z wyliczeń Granta Thorntona. Pod warunkiem, że dynamika wzrostu płac z ostatnich trzech lat utrzyma się we wszystkich badanych krajach.