Według danych GUS w 2020 r. wartość polskiego eksportu wyniosła 334 mld USD. Dla porównania: w 2016 roku było to znacznie poniżej 200 miliardów dolarów. Co eksportujemy najczęściej? Owoce, warzywa i ogólnie żywność, meble, systemy okienne, części i komponenty dla motoryzacji czy AGD to tylko niektóre z produktów, które z powodzeniem wysyłamy na rynki zagraniczne.
Na koniec 2021 r. do bazy Krajowego Rejestru Długów (KRD) wpisano 163 księgarnie zadłużone na kwotę 12,1 mln zł. To prawie 10 proc. rynku, biorąc pod uwagę, że w Polsce jest 1748 księgarń, wynika z danych Krajowej Bazy Księgarni.
Od grudnia użytkownicy z USA i Kanady mogą korzystać z aplikacji Horizon Worlds, która jest platformą do spotkań towarzyskich i rozrywki oraz stanowi punkt wyjścia do wirtualnego świata. To właśnie Meta (dawniej Facebook) chce być liderem w jej budowaniu.
Według raportu „Investing in CEE: Inbound M&A report 2021/2022” przygotowanego przez Mazars we współpracy z Mergermarket, liczba transakcji M&A w regionie CEE sięgnęła w 2021 roku 889, co stanowi 32-procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego.
Amerykańska Izba Handlowa w Polsce przeprowadziła wśród swoich członków ankietę dotyczącą planów tworzenia nowych miejsc pracy i łagodzenia skutków podwyżek cen i podatków w kontekście wynagrodzeń pracowników.
Eskalacja konfliktu na Ukrainie może zaszkodzić polskim eksporterom. KUKE, ubezpieczyciel kontraktów eksportowych, ostrzega, że poprzednia wojna w 2014 roku zmniejszyła obroty o 45 proc.